Matematyczna Mafia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2011-05-21 19:51:28

 Mistrz Gry

Prowadzący

1356132
Zarejestrowany: 2011-05-05

Mafia - edycja trzecia - ZAPISY!

W trzeciej edycji zmienimy kilka rzeczy:
- w związku z Waszymi sugestiami, aby nikt nie prowadził rozmów na temat gry w "normalnym" życiu - na starcie gry każdy otrzyma nowy login (nie wolno go będzie nikomu zdradzić ) i będą to postaci np. Policjant, Wójt, Księgowy itp. itd.
- jedna runda będzie trwała 72h (a nie 48h lub 24h) - z powodu zbliżającej się sesji, zaliczeń itp.
- za brak aktywności w grze (bez uprzedniego poinformowania Mistrza Gry) - ostrzeżenia będą tym razem egzekwowane
- sugestie odnośnie zasad/ról itp. mile widziane
Grę zaczniemy jak zapisze się jakieś m.in. 10 osób. Prowadzącym tym razem będę ja.


UWAGA! ZMIANY W REGULAMINIE W STOSUNKU DO I i II EDYCJI!



I. Uczestnicy

1. Mistrz gry (Prowadzący, nie uczestniczy w grze)
2. Mafia i Miasto - podzieleni w sposób losowy spośród wszystkich chętnych, którzy zgłosili się do gry
3. Detektyw (należy do Miasta; po mordzie mafii wysyła wiadomość do Mistrza Gry z nickiem osoby, którą podejrzewa o przynależność do mafii; dostaje odpowiedź "X należy do mafii/miasta")
4. Ksiądz (należy do Miasta; przed mordem mafii wskazuje Mistrzowi Gry osobę, za którą tej nocy "się modli"; w przypadku wskazania tej osoby przez mafię nikt nie zostaje wyeliminowany)
5. Zbawiciel (należy do Miasta; raz w ciągu gry może w dowolnym momencie wskrzesić jedną osobę; może to zrobić przed i po swojej śmierci; nie może wskrzesić siebie; nie może wskrzesić osoby z mafii; po wskrzeszeniu nie informuje się kto jest Zbawicielem)
6. Sędzia (należy do Miasta; raz w ciągu gry może ujawnić się podczas głosowania i skorzystać ze swojego prawa podwójnego głosu; wysyła Mistrzowi Gry informację, że w danym głosowaniu korzysta z tego prawa)
7. Łowca - raz w ciągu gry, jeżeli zostanie wybrany w głosowaniu, może ujawnić się i uniknąć eliminacji usuwając inną dowolnie wybraną osobę.
8. Wszyscy uczestnicy będą grali pod przydzielonymi nickami (pojawią się tu wkrótce), aby decyzje podejmować jedynie na podstawie wpisów na forum, a nie jak w poprzednich edycjach np. o koleżeństwie, charakterze itp.


II. Terminy


1) zgłaszanie się uczestników chętnych do gry - do czasu zgłoszenia się ok. 10 osób - w formie zarejestrowania się na tym forum oraz wpis potwierdzający zapisanie się (w tym temacie).

2) rozdzielenie ról - w postaci prywatnej wiadomości na forum, sms lub GG
a) osoby z Mafii dostają też wiadomość o pozostałych osobach z Mafii

3) początek gry:

a) dzień I  - 20:00 do - dzień III 22:00 - dyskusja na forum o przynależności uczestników. W tym samym czasie Detektyw przesyła do Mistrza Gry nick jednej osoby, którą podejrzewa o przynależność do Mafii. Prowadzący odpowiada Detektywowi "XYZ należy do Mafii/Miasta".

b) dzień III - 17:00 - 22:00 - oddawanie głosów w postaci wysłania wiadomości do Mistrza Gry (na forum, gg, sms) - w wiadomości powinien znajdować się tylko nick osoby, na którą zostaje oddany głos (głos można oddać wcześniej)

c) dzień III 22:30-23:00 ogłoszenie wyników głosowania (na forum) przez Mistrza Gry

d) dzień III po ogłoszeniu wyników następuje narada Mafii. Najpóźniej do godziny 20:00 następnego dnia (dzień I) powinni przesłać swoją decyzję do Mistrza gry. W czasie narady Mafii Ksiądz przesyła Mistrzowi Gry nick osoby, za którą się modli (najlepiej nie później niż do 18-19).

e) tak samo jak a) - zatem jak widać jedna runda gry trwa 72 godziny


III. Nagrody i odznaczenia

1) Obowiązuje wpisanie minimum 2 postów w każdej dyskusji (rundzie). Za ich brak Mistrz Gry wysyła ostrzeżenie. Za brak oddania głosu również jest jedno ostrzeżenie. Przy trzech - następuje wyeliminowanie gracza z dalszej gry.

IV. Uwagi

1) Każdej kolejnej uśmierconej osobie przysługuje prawo do napisania po śmierci JEDNEGO postu (tzw. testamentu), najpóźniej do kolejnego głosowania.
2) Jeśli Ksiądz, Detektyw, Zbawiciel, Sędzia zginą - nie informuje się o tym.
3) Przy remisie w głosowaniu np. 2 głosy na X, 2 głosy na Y, 1 głos na Z, 1 głos na W - o tym czy odpada X czy Y decydują osoby głosujące na Z i W.
Jeśli nadal będzie remis np. 3 głosy na X, 3 głosy na Y - odpada osoba z mniejszą ilością postów w grze. Więc zachęcam do dużej aktywności.
4) Tak jak w poprzedniej edycji zaczynamy od dyskusji i głosowania wszystkich mieszkańców.

Offline

 

#2 2011-05-21 21:12:02

 karoja67

Gracz

6957931
Zarejestrowany: 2011-05-11

Re: Mafia - edycja trzecia - ZAPISY!

To ja pierwsza się zapisuje! Fajnie się grało.. Pozdrawiam

Offline

 

#3 2011-05-21 21:29:37

Eveline

Gracz

Zarejestrowany: 2011-05-07

Re: Mafia - edycja trzecia - ZAPISY!

Mialam sie nie zapisywac ale skoro jedna runda bedzie trwala az 78h to jestem chetna:)

Ostatnio edytowany przez Eveline (2011-05-21 21:47:13)

Offline

 

#4 2011-05-21 21:46:22

Artur

Gracz

Zarejestrowany: 2011-05-15

Re: Mafia - edycja trzecia - ZAPISY!

Wchodzę w to

Offline

 

#5 2011-05-22 08:49:40

deBart

Gracz

Zarejestrowany: 2011-05-17

Re: Mafia - edycja trzecia - ZAPISY!

i jeszcze ja;P

Offline

 

#6 2011-05-22 13:55:26

 Walek

Gracz

9292130
Zarejestrowany: 2011-05-15

Re: Mafia - edycja trzecia - ZAPISY!

ja tez sie zapisuje

Offline

 

#7 2011-05-22 18:22:28

 Napster

Gracz

Call me!
Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2011-05-22

Re: Mafia - edycja trzecia - ZAPISY!

I ja jestem chętny.

Offline

 

#8 2011-05-22 22:03:38

 Magda

Gracz

Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2011-05-22

Re: Mafia - edycja trzecia - ZAPISY!

Ja również się zapisuję

Offline

 

#9 2011-05-23 21:30:04

Kasia

Gracz

Zarejestrowany: 2011-05-23

Re: Mafia - edycja trzecia - ZAPISY!

witam wszystkich, to i ja jestem chętna.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.evilofkillers.pun.pl www.praca-mcr.pun.pl www.ancientlegion.pun.pl www.soulsocietylife.pun.pl www.narutoforshinobi.pun.pl