Matematyczna Mafia


#31 2011-05-25 21:42:17

Grabarz

Gracz

Zarejestrowany: 2011-05-23

Re: MAFIA - edycja trzecia

Policjant napisał:

W mieszkaniu socjalnym jak wszystkim wiadomo. Stamtąd blisko do Burmistrza dlatego byłem jednym z pierwszych na miejscu zbrodni.

Ale dokładnie o ktorej to było? Jeśli można wiedzieć? Pewnie tajniki śledztwa co do godziny można ujawnić?

Offline

 

#32 2011-05-25 21:45:51

Policjant

Gracz

Zarejestrowany: 2011-05-23

Re: MAFIA - edycja trzecia

Niestety na razie nie mogę ujawnić więcej szczegółów śledztwa...

Offline

 

#33 2011-05-25 21:52:51

 Mistrz Gry

Prowadzący

1356132
Zarejestrowany: 2011-05-05

Re: MAFIA - edycja trzecia

Ogłoszenia:


1) Pierwsze głosowanie - jutro (czwartek) do godziny 22:00. Głos można wysłać przez PW albo smsem.

2) Wyniki głosowania wrzucę jak będę przy komputerze tj. jutro po 22:30 albo w piątek rano.

3) Zalecam zmienić sobie hasła, które wysłałem każdemu wraz z loginem.

4) Mafia będzie miała czas na podjęcie decyzji kogo eliminuje z dalszej gry do piątku do godziny 20:00. Tyle samo czasu na Ksiądz na podjęcie decyzji za kogo będzie się modlił przy mordzie Mafii.

Offline

 

#34 2011-05-25 21:56:06

Grabarz

Gracz

Zarejestrowany: 2011-05-23

Re: MAFIA - edycja trzecia

A dlaczego? Jak znana jest sekcja zwłok to czemu nie możemy znać godziny zgonu naszego Burmistrza?

Offline

 

#35 2011-05-25 23:03:42

Listonosz

Gracz

Zarejestrowany: 2011-05-23

Re: MAFIA - edycja trzecia

Pewnie ktoś zapłacił za nieujawnianie takich danych, albo policjant coś kombinuje i szuka sobie alibi na tę godzinę. Ale jakiś cel na pewno ktoś w tym ma!

Offline

 

#36 2011-05-25 23:33:36

Lekarz

Gracz

Zarejestrowany: 2011-05-23

Re: MAFIA - edycja trzecia

O sekcji  zwłok nie bylo jeszcze mowy, poniewaz sledzctwo jest w toku. Moge zdradzic tylko, ze zgon nastapil w wyniku wbicia ostrego narzedzia - najprawopodobniej noza kuchennego - w plecy po czym doszlo do wykrwawienia.
Dalo sie zauwazyc, ze wiele osob czesto wspominalo moje zle stosunki z Burmistrzem. Ciekwe dlaczego? hmmmm, zle wspomnienia z wizyty u lekarzy czy zabojca chce odwrocic uwage od siebie? Brak sympatii do drugiej osoby nie jest powodem do zabojstwa.

Offline

 

#37 2011-05-26 12:18:28

Policjant

Gracz

Zarejestrowany: 2011-05-23

Re: MAFIA - edycja trzecia

Już niedługo pierwsze głosowanie, a my nadal niewiele wiemy... Kierując się moją niezawodną intuicją mogę wam powiedzieć, że w gronie: Lekarz, Polityk, Księgowy i Grabarz jest na pewno winny...

Offline

 

#38 2011-05-26 12:53:11

Lekarz

Gracz

Zarejestrowany: 2011-05-23

Re: MAFIA - edycja trzecia

Ostatni post Policjanta nie do konca pomaga mi w podjeciu decyzji. Po pierwsze wiem, ze bledem jest umieszczenie mnie na liscie podejrzanych. Po drugie nie podano powodu dlaczego nie ma na niej Barmana, Listonosza oraz Fryziera? Czy Pana Policjanta przekonal argument, np. Fryziera?

Fryzjer napisał:

Pan Burmistrz zawsze obcinal u mnie wlosy i czesto skarzyl sie na Lekarza ze niewlaciwe diagnozy mu stawia i na Polityka tez narzekal, twierdzil ze czesta sie kloca bo zupelnie inaczej chca rzadzic miateczkiem

Offline

 

#39 2011-05-26 13:09:11

Barman

Gracz

Zarejestrowany: 2011-05-23

Re: MAFIA - edycja trzecia

Właśnie wstałem po kolejnej nocy w pracy i mam świeżą porcje wiadomości. Wiem o co był konflikt pomiędzy Politykiem a Policjantem niestety nie miał on nic wspólnego ze śmiercią naszego Burmistrza. Polityk znany ze słabości do kobiet miał romans z żoną Policjanta, a ten zażyczył sobie odszkodowanie za straty moralne. Biorąc pod uwagę, że nasz Burmistrz nie miał żony Polityka wykluczam z kręgu podejrzanych. Kolejna informacja specjalnie mnie nie zaskoczyła, dowiedziałem się o przekrętach Księgowego... można by pójść tym tropem.
Jeśli chodzi o moją osobę to święty nie jestem, ale do mordu zdolny nie jestem.

Offline

 

#40 2011-05-26 13:16:13

Barman

Gracz

Zarejestrowany: 2011-05-23

Re: MAFIA - edycja trzecia

Hmm... Policjant coś kręci jak dla mnie to on jest podejrzany.

Offline

 

#41 2011-05-26 14:10:43

Polityk

Gracz

Zarejestrowany: 2011-05-23

Re: MAFIA - edycja trzecia

Zbliża się głosowanie i chciałem Wam powiedzieć na kogo oddam głos. Będę głosował na Policjanta, jak dla mnie jego posty są dziwnie podejrzane, nie wiem czy jest w mafii ale intuicja podpowiada mi że jest. Policjant zwala winę na wszystkich dookoła wymienił aż cztery osoby a gra nas osiem, czyli uważa nie niewinne osoby są 3 plus on sam. Detektywem nie jest, bo wtedy albo byłby pewien kto jest w mafii albo postawiłby się w obronie konkretnej osoby. Komisarz zaś sieje zamęt i niepewność. Zresztą ja sam już mam inny typ na detektywa. Zachęcam jeszcze raz do lektury naszych wypowiedzi i do przemyśleń. Nie namawiam was do głosowania na Policjanta, ale chcę się podzielić tylko na kogo ja sam oddał głos. życzę nam wszystkich dobrych decyzji.

Offline

 

#42 2011-05-26 14:25:05

Księgowy

Gracz

Zarejestrowany: 2011-05-23

Re: MAFIA - edycja trzecia

Hmmm...rzeczywiście policjant kręci...czyżby doszło do korupcji w "organach sprawiedliwości"...

Offline

 

#43 2011-05-26 17:06:57

Listonosz

Gracz

Zarejestrowany: 2011-05-23

Re: MAFIA - edycja trzecia

Zgadzam się co do policjanta, że coś kręci, ale będę trzymać się zasady, że pierwszy typ jest najlepszy i dlatego dziś zagłosuję na Księgowego. W końcu mamy dwóch intruzów w naszym miasteczku...

Offline

 

#44 2011-05-26 20:50:11

Księgowy

Gracz

Zarejestrowany: 2011-05-23

Re: MAFIA - edycja trzecia

Listonosz ma dostęp do wszystkich naszych korespondencji...jest więc bardzo przydatny Mafii.

Offline

 

#45 2011-05-26 23:28:25

 Mistrz Gry

Prowadzący

1356132
Zarejestrowany: 2011-05-05

Re: MAFIA - edycja trzecia

Wstał rano z potwornym bólem głowy. Nie pamiętał co się wczoraj działo. Nie wiedział gdzie jest. W izbie nie było światła. Zaczął macać ściany. Po chwili trafił na klamkę. Z uradowaniem otworzył drzwi i wyszedł na ulicę, której jednak nie rozpoznawał. Szedł przed siebie nie wiedząc dokąd podąża. Nagle zobaczył szyld " Pub u Irka". Postanowił uraczyć się szklanką piwa.

- Barman, ej ! Szklankę piwa nalej ! - krzyknał do człowieka za barem.
- Się robi, szefuniu.

Policjant siedział w oczekiwaniu na swoje piwo. Wypił szklankę i miał się zbierać, kiedy usłyszał głos barmana.

- E, panie, stój pan - rzucił barman.
- taa ?
- Dziś promocja. Do każdej szklani dorzucamy drugą gratis. Chce pan ? - zapytał zupełnie naturalnie sprzedawca.
- No pewnie, lej !

Ucieszony tą wiadomością usiadł i czekał na swoje piwo. Kiedy je w końcu dostał, wypił bardzo szybko. Poczuł, że coś kręci go w głowie i chciał wyjść. Nie zdążył. Nagle otoczył go tłum ludzi. Wszyscy zaczęli go kopać. On sam powoli tracił świadomość co się dzieje. Próbował się dowiedzieć o co chodzi, ale tłum nie dał się powstrzymać. Nagle ktoś wbiegł przez drzwi.

- To nie on, myliliśmy się - powiedziała sapiąca postać.



Wyniki głosowania:


Policjant – 4 głosy (od: Polityk, Barman, Fryzjer, Lekarz)
Polityk – 2 głos (od: Księgowy, Grabarz)
Księgowy – 1 głos (od: Listonosz)
Lekarz – 1 głos (od: Policjant)

Z gry został wyeliminowany Policjant. Należał do MIASTA. Ma prawo do ostatniego postu tzw. Testamentu.


Mafia ma czas na decyzję do jutra do godziny 22:00. Wrzucę ją około 22:40. Do tego czasu Ksiądz również niech podejmie decyzję za kogo się modli i wyśle przez PW.

W grze pozostają:
1. Księgowy
2. Barman
3. Lekarz
4. Fryzjer
5. Grabarz
6. Listonosz
7. Polityk

Offline

 

#46 2011-05-26 23:39:41

Grabarz

Gracz

Zarejestrowany: 2011-05-23

Re: MAFIA - edycja trzecia

Hmm! Jednak Policja nie została skorumpowana przez mafię! To ciekaw jestem kto za tym stoi? Panie Polityku czyżby to Pan?

Offline

 

#47 2011-05-27 14:48:27

Księgowy

Gracz

Zarejestrowany: 2011-05-23

Re: MAFIA - edycja trzecia

Przyjrzałem się wczoraj zeznaniom podatkowym niektórych osób...tak jak myślałem, nie zgadzały mi się liczby u Pana Polityka....również Listonosz dorobił się "czegoś więcej"...ale największym zdziwieniem dla mnie jest Pan Barman. Dzisiaj skończę moja analizę i poproszę o weryfikację w urzędzie podatkowym. To będzie już koniec MAFII.

Offline

 

#48 2011-05-27 22:37:53

 Mistrz Gry

Prowadzący

1356132
Zarejestrowany: 2011-05-05

Re: MAFIA - edycja trzecia

Nagle telewizor zgasł. Nie no, do cholery.  No. No nie no no.
- Nie kiedy oglądam dzieło mistrza Kubricka ty mała, skrzynko po sandaczach! - krzyknął klepiąc z całej siły telewizor z agresją jaką wywołać potrafi tylko nagłe pozbawienie człowieka technologii.
"Może to brak prądu czy coś..." pomyślał kierując się w kierunku przełącznika światła chcąc je zapalić.
W tym momencie telewizor znowu się włączył i rozjaśnił nieco pokój. Na ekranie jednak widoczne były wesołe, tańczące, kolorowe misie wyśpiewujące wesoło na cały głos "bum, bum, hopsa-sa, dzisiaj ginie Grabarz, sialalalalalala".


Mafia wyeliminowała z dalszej gry Grabarza. Również ma prawo do ostatniego postu tzw. Testamentu

Następne głosowanie do niedzieli do godziny 21:00.

W grze pozostają:

1. Księgowy
2. Barman
3. Lekarz
4. Fryzjer
5. Listonosz
6. Polityk

Offline

 

#49 2011-05-27 23:18:39

Grabarz

Gracz

Zarejestrowany: 2011-05-23

Re: MAFIA - edycja trzecia

OJ! I widzę, że za bardzo mieszam w szykach mafii więc mnie wyeliminowała! Oooo i wydaje mi się, że wiem doskonale kto mnie wyeliminował! A będzie to Polityk! Choć drugim typem jest Księgowy!!!  Pozdrawiam i życzę miłej rozgrywki")

Offline

 

#50 2011-05-27 23:29:21

Listonosz

Gracz

Zarejestrowany: 2011-05-23

Re: MAFIA - edycja trzecia

I ciekawe kto teraz będzie zajmował się pochówkiem?? Trzeba jak najszybciej zidentyfikować mafie, żeby więcej nie krzywdziła "naszych".
Po przeanalizowaniu ostatniego głosowania stwierdzam, że zabójstwo grabarza jest próbą skierowania uwagi na polityka jako winnego. Grabarz ostatnio podejrzewał polityka, a potem na niego zagłosował, co może sugerować, że polityk bał się grabarza i go zabił. Moim zdaniem to tylko próba podpuszczenia nas na Polityka, a winnych należy szukać gdzie indziej. Nadal podtrzymuję mój typ Księgowego, a co do drugiej osoby należącej do mafii to ciężko mi coś stwierdzić. Uważam że mafia w pierwszym głosowaniu głosowała na dwie różne osoby. Ponieważ siebie nie podejrzewam, a grabarz i policjant nie żyją, to potwierdza się moje przypuszczenie co do Księgowego, bo pozostali głosowali już na tę samą osobę. To na razie tyle. Będę szukać drugiego niepożądanego w naszym miasteczku.

Offline

 

#51 2011-05-28 15:04:07

Księgowy

Gracz

Zarejestrowany: 2011-05-23

Re: MAFIA - edycja trzecia

Listonoszu, rzuca Pan(i) bezpodstawne zarzuty wobec mojej osoby.Twierdzi Pan(i), że mafia nie głosowała na tą samą osobę. Chcę zauważyć, że Polityk powiedział kiedyś:

Polityk napisał:

Czy Kobietę Polityk, nazwiesz Polityczką, a Panią Listonosz Listonoszką. To że te zawody mają rodzaj męski nie znaczy że wykonują je zawsze mężczyźni.

Obydwoje głosowaliście(głosowałyście) na inne osoby. Polityk usuwając  z gry Grabarza(który głosował na niego) chciał abyśmy myśleli, że mafia "pije do niego" i że jest niewinny(chce odwrócić kota ogonem). Podejrzenia padły więc na mnie(drugą osobę która na niego głosowała). Swoja droga ciekawe dlaczego? W tym głosowaniu tak jak we wcześniejszym będę głosować na Polityka[więcej postów ode mnie w tej rundzie nie będzie, mam kolosa i muszę się na niego nauczyć]

Offline

 

#52 2011-05-28 16:22:07

Policjant

Gracz

Zarejestrowany: 2011-05-23

Re: MAFIA - edycja trzecia

Witam was zza światów. Oto i mój testament:
- rolki zostawiam bratu
- komputer siostrze
- wszystkie moje oszczędności przekazuję na fundusz milicyjny

A odnośnie gry - szkoda, że zabiliście niewinnego... Dla mnie podejrzanymi są: Barman i Listonosz - bo od początku gry w zasadzie działają razem.

Offline

 

#53 2011-05-28 17:09:38

Fryzjer

Gracz

Zarejestrowany: 2011-05-23

Re: MAFIA - edycja trzecia

Hmm ja tez podejrzewam Barmana,  w jednym poscie pisal ze Policjant jest niewinny a po 5 minutach dodal drugiego ze podejrzewa Policjanta, kreci strasznie, jak dla mnie wyglada na czlowieka z mafii.


Listonosza ciezko mi rozszyfrowac bo albo jest z miasta i po przeanalizowaniu materialu uwaza ze Ksiegowy jest w mafii co jest bardzo mozliwe albo jest z mafii i za wszelka cene chce sie pozbyc niewinnego. Bardziej jednak pasuje mi na osobe z mafii.

Ostatnio edytowany przez Fryzjer (2011-05-28 17:15:04)

Offline

 

#54 2011-05-28 19:47:40

Polityk

Gracz

Zarejestrowany: 2011-05-23

Re: MAFIA - edycja trzecia

Księgowy miej się na baczności bo wszyscy już rozgryźli że ty jesteś w mafii. A usuwając Grabarza chciałeś odwrócić od siebie uwagę i zgonić winę na mnie. Nawet sam Grabarz w liście pożegnalnym wskazał ciebie na drugi typ. Ubolewam tylko że mnie wskazał pierwszego, szkoda że nie może napisać drugi raz bo być może zmieniłby zdanie.

Offline

 

#55 2011-05-28 19:56:40

 Mistrz Gry

Prowadzący

1356132
Zarejestrowany: 2011-05-05

Re: MAFIA - edycja trzecia

Zbawiciel skorzystał ze swojej funkcji i wskrzesił Grabarza. Od teraz kontynuuje on grę na normalnych warunkach jako zwykły miastowy.

Aktualna lista graczy:

1. Księgowy
2. Barman
3. Lekarz
4. Fryzjer
5. Listonosz
6. Polityk
7. Grabarz

Offline

 

#56 2011-05-28 20:56:42

Grabarz

Gracz

Zarejestrowany: 2011-05-23

Re: MAFIA - edycja trzecia

Witam! Dziękuję za wszkrzeszenie:) MIło mi jest! Co do typowań to jasne że zmieniłem zdanie. Po zastanowieniu i przeanalizowaniu powyższych postów informuję, że będe głosował na Księgowego. Co do drugiego typu to jakoś trudno jest coś powiedzieć konkretnego! Choć podejrzewam jeszcze Fryzjera. A dlaczego, a no dlatego, iż głosował na prawie wszystkich (prócz mnie i Księgowego)! Co do mnie to już raz zostałem wyeliminowany, więc jestem czysty! Więc zostaje Pan Księgowy- i jeszcze jedno Księgowy też nie wspominał nic na temat Fryzjera. Czyżby ta dwójka była z mafii?

Offline

 

#57 2011-05-28 21:12:48

Księgowy

Gracz

Zarejestrowany: 2011-05-23

Re: MAFIA - edycja trzecia

Widzę Grabarzu,ze nie umiesz czytać postów, Fryzjera wymieniłem jako jednego z pierwszych łącznie z Barmanem i Lekarzem....swoja droga wyeliminowałem ich ze swoich podejrzeń...trzeba do nich wrócić. Widzę,że Polityk umie manipulować ludźmi (jak mafia). Szkoda,że niektórzy są jak chorągiewki, tzn. powiewają jak im wiatr zawieje.

Offline

 

#58 2011-05-28 21:21:46

Polityk

Gracz

Zarejestrowany: 2011-05-23

Re: MAFIA - edycja trzecia

Coś mi się wydaje że Księgowy zaczyna robić w gacie, czyżby się miał czego obawiać. Każdy może zmienić zdanie, widocznie pobyt w zaświatach Grabarzowi wrócił rozum. Oby detektyw sprawdził księgi naszego Księgowego, czy oby napewno są czyste.

Offline

 

#59 2011-05-28 23:02:14

Księgowy

Gracz

Zarejestrowany: 2011-05-23

Re: MAFIA - edycja trzecia

Proszę bardzo.

Offline

 

#60 2011-05-28 23:54:20

Fryzjer

Gracz

Zarejestrowany: 2011-05-23

Re: MAFIA - edycja trzecia

Panie Grabarzu w tej grze praktycznie kazdy wskazal kazdego, na poczatku bylo malo materialu do analizy wiec wskazalem 3 osoby po to zeby sprawdzic jak sie beda bronic, Ksiegowego tez wskazywalem piszac ze Listonosz go podejrzewa i jest bardzo prawdopodobne ze ma racje... jak widac tylko Pana nie wskazywalem bo wydawalo mi sie ze jest Pan niewinny i okazuje sie ze moja intuicja mnie nie zawiodla,

Barman, Listonosz, Ksiegowy - wydaje mi sie ze co najmniej jedna z tych osob jest w mafii

Ostatnio edytowany przez Fryzjer (2011-05-29 00:00:01)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.evilofkillers.pun.pl www.narutoforshinobi.pun.pl www.ancientlegion.pun.pl www.grupapiata.pun.pl www.praca-mcr.pun.pl